![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13777410
*
nr 1377 7410
Spegel
Oval, 64x87 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:20:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 13:11:02
1
100 kr
2/2 22:32:38
2
150 kr
8/2 19:11:49
3
450 kr
8/2 19:50:53
4
350 kr
8/2 19:50:53
3
400 kr (Budbetjänt)
8/2 19:51:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1377 7410
Spegel
Oval, 64x87 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 13:11:02 | 1 | 100 kr |
2/2 22:32:38 | 2 | 150 kr |
8/2 19:11:49 | 3 | 450 kr |
8/2 19:50:53 | 4 | 350 kr |
8/2 19:50:53 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/2 19:51:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53